Strona główna » Polska finalistą mistrzostw świata w piłce nożnej

Polska finalistą mistrzostw świata w piłce nożnej

przez DignityNews.eu
Po bramkach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w meczu barażowym Szwecję 2:0 i znalazła się w finałach mistrzostw świata Katar 2022.

Oba gola Biało-Czerwoni strzelili w drugiej połowie meczu, kiedy to zdominowali reprezentację „Trzech Koron” na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W 48. minucie Grzegorz Krychowiak został sfaulowany w polu karnym Szwedów i włoski arbiter Daniele Orsato pokazał na rzut karny. Do piłki podszedł Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w swoim stylu wykonał „jedenastkę” i pewnie trafił do siatki.

W 72. minucie zawahanie jednego ze szwedzkich zawodników wykorzystał Piotr Zieliński, który przejął piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Polski pomocnik, który na co dzień gra we włoskim Napoli, pewnym strzałem skierował piłkę do siatki i podwyższył prowadzenie. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

Biało-Czerwoni awansowali na czwarty z rzędu wielki turniej piłkarski. Po EURO 2016 i 2020, a także mundialu 2018 w Rosji, przyszedł czas na mistrzostwa świata w Katarze.

W katarskich finałach, które odbędą się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku udział wezmą 32 drużyny. Losowanie fazy grupowej mistrzostw świata 2022 odbędzie się w piątek 1 kwietnia w Dausze o godzinie 18:00.